حسین سعیدی

طراح وب سایت

برنامه نویس

فریلنسر

طراح اپلیکیشن

حسین سعیدی

طراح وب سایت

برنامه نویس

فریلنسر

طراح اپلیکیشن

نوشته بلاگ

افزونه های ضروری وردپرس

خرداد ۳۰, ۱۴۰۲ عمومی
افزونه های ضروری وردپرس

افزونه های ضروری وردپرس

در جلسه قبل تعدادی از پلاگین‌های موردنیاز وردپرس را برای شما معرفی کردیم. در این جلسه نیز قصد داریم ۷ تا از افزونه های ضروری وردپرس را باهم روی وردپرس نصب کنیم تا سایت را ازنظر سئو، امنیت، سرعت رشد داشته باشد و بتوان خیلی راحت آن را به هاست اصلی متصل کرد.

هر سایت وردپرسی برای شروع و ادامه کار خود به یک سری افزونه یا پلاگین نیاز دارد تا بتواند قدرت خود را افزایش داده و نسبت به رقبای خود کامل‌تر باشد. هزاران افزونه وردپرسی وجود دارد که در اختیار کاربران قرار داده‌شده است. امروز قصد داریم افزونه‌های موردنیاز برای وردپرس که بیشتر به آن‌ها نیاز دارید را خدمت شما عزیزان وردپرسی معرفی کنیم. البته این را هم در نظر داشته باشید که باتوجه به کارکرد هر سایت و موضوع فعالیت سایت‌ها، افزونه‌های موردنیاز هر سایت متفاوت است.

به‌عنوان‌مثال یک سایت فروش فایل به افزونه Easy digital Downloads نیاز دارد و یک سایت فروشگاه پستی به افزونه‌ ووکامرس نیاز پیدا می‌کند. اما به‌هرحال یک سری افزونه‌ها هستند که مناسب هر نوع سایت وردپرسی بوده و لازم است که روی سایت شما هم نصب شوند.

افزونه‌هایی که در این آموزش به شما معرفی می‌کنیم کمک می‌کنند که شما بتوانید بهتر با وب‌سایت خود کارکنید و عملکرد آن را افزایش دهید. درواقع شما می‌توانید توسط این افزونه یک وب‌سایت حرفه‌ای داشته باشید و امکانات بیشتری را به کاربران سایتتان ارائه کنید. شما باید به‌عنوان مدیر سایت بتوانید تشخیص دهید که از بین هزاران پلاگین رایگان و حرفه‌ای کدام‌یک برای شما ضروری و مفید است. این آموزش می‌تواند برای آن دسته از کاربرانی که تازه وب‌سایت وردپرسی خود را نصب‌کرده‌اند بسیار مفید باشد.

افزونه لایت اسپید کش

اما اگر در این قسمت Apache نمایش داده شود شما نمی‌توانید از لایت اسپید استفاده کنید و باید از پلاگین‌های دیگری استفاده کنید. به دلیل اینکه اکنون روی لوکال هاست این تست را انجام می‌دهیم طبیعتاً Apache است و شما باید این گزینه را حتماً روی وب‌سایت اصلی خود انجام دهید.

اکثر هاستینگ‌های ایرانی از لایت اسپید استفاده می‌کنند و در ۹۰ درصد مواقع استفاده از لایت اسپید کش خوب است و به شما جواب می‌دهد. اکنون آن را فعال می‌کنیم ولی روی لوکال هاست تأثیر چندانی ندارد.

اما یک نکته را برای استفاده از لایت اسپید کش باید رعایت کنید. از بخش ابزارها وارد سلامت سلایت شوید و در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود روی اطلاعات کلیک کنید. در اینجا در تب سرور اگر گزینه وب سرور لایت اسپید یا Open Light Speed بود می‌توانید از این افزونه استفاده کنید.

بعدازاینکه این پلاگین را روی سایت خود نصب کنید یک قسمت به نام Lite Speed Cache به پنل مدیریت وردپرس شما اضافه می‌شود که تنظیمات کلی پلاگین در آن قرار دارد. در اینجا تنظیمات کلی این افزونه را به‌صورت کلی مرور می‌کنیم. چراکه لایت اسپید و سرعت سایت یک مبحث مفصل است که شما باید در آن سایت خود را ازنظر جی تی متریکس، Page Speed Test Googe و دیگر موارد بررسی کنید.

زمانی که وارد صفحه تنظیمات شدید گزینه “ارتقا خودکار” را روشن کنید تا پلاگین به‌صورت خودکار آپدیت شود.

سپس وارد قسمت کش شوید. در اینجا تمامی کش‌ها به‌جز کش موبایل باید روشن باشند و پس از آن باید تغییرات خود را ذخیره کنید. اکنون با همین تغییرات کم که ایجاد کردید متوجه می‌شوید که سرعت سایت شما کمی بهتر شده است. البته تأثیر واقعی را زمانی می‌توانی ببینید که آن را روی سایت اصلی خود ببرید و نکته‌ای که در این زمان مورد اهمیت است این است که وب سرور هاست اصلی شما باید حتماً لایت اسپید باشد.

بخش کش در افزونه Lite Speed Cache
بخش کش در افزونه Lite Speed Cache

این مورد را همان‌طور که گفتیم می‌توانید از بخش سلامت سایت خود بررسی کنید و یا اینکه از هاستینگ خود بخواهید که لایت اسپید را برای شما بررسی کند.

سئو وردپرس با افزونه Yoast SEO Premium

یکی از موارد بسیار مهم در وب‌سایت که تمامی مدیران سایت‌ها برای رشد سایت خود باید حتماً به آن توجه داشته باشند سئو وردپرس است. شما باید همواره تلاش کنید که با استفاده از روش‌های مختلفی سئو خود را ارتقا دهید. شما می‌توانید با بهینه‌سازی محتوای خود سئو وب‌سایتتان را تا حد زیادی بهبود دهید. برای اینکه بتوانید این کار را به بهترین نحو انجام دهید بهترین گزینه استفاده از افزونه یواست سئو می‌باشد.

این افزونه در دو نسخه رایگان و حرفه‌ای به کاربران وردپرس ارائه‌شده است که ما پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن امکانات بیشتر از نسخه حرفه‌ای این افزونه استفاده کنید. این افزونه به شما کمک می‌کند که عناصر مختلف که ازنظر سئو دارای اهمیت هستند در وب‌سایت شما بررسی شوند تا شما بتوانید آن‌ها را ارتقا دهید.

بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم برای سئو سایتتان و افزایش ورود گوگل سایتتان حتماً از افزونه Yoast SEO استفاده کنید. این افزونه ورودی گوگل سایت شما را به‌شدت افزایش خواهد داد.

یوست سئو را می‌توان به عنوان بهترین افزونه‌های افزایش ورودی گوگل و SEO وردپرس معرفی کرد. هر چند افزونه‌هایی مانند رنک مث در دنیای وردپرس ظاهر شده‌اند. اما همچنان بین یوست و رنک مث باید یوست را انتخاب کرد.

افزونه ورود و عضویت کاربران میهن پنل

پلاگین دیگری که شما در سایت خود به آن نیاز دارید میهن پنل است که بعد از نصب تنظیمات آن به‌صورت خودکار انجام می‌شود و نیاز به تنظیم خاصی ندارد. همچنین آموزش کار با این افزونه بعد از خرید آن به شما ارائه می‌شود.

به نظر شما اولین چیزی که مخاطب در هنگام ورود به سایت شما نیاز دارد چیست؟ اولین موردی که کاربر مشاهده می‌کند صفحه ورودی است که می‌خواهد در وب‌سایت شما عضو شود پس دارای اهمیت زیادی است. میهن پنل یک افزونه حرفه‌ای وردپرس است که برای راه‌اندازی بخش ورود و عضویت کاربران در سایت شما کاربرد دارد و کمک می‌کند تا از شر صفحه ورود و عضویت پیش‌فرض وردپرس با آن لوگو پیش‌فرض خلاص شوید.

افزونه All In One WordPress Security

پلاگین دیگری که قصد داریم به شما معرفی می‌کنیم Wordfence نام دارد ولی می‌توانید به‌جای این افزونه از All In One WordPress Security نیز استفاده کنید و این موضوع تفاوتی ندارد. البته ما پیشنهاد می‌کنیم که از پلاگین All In One WordPress Security استفاده کنید. چراکه کار با این افزونه بسیار راحت است، با اکثر وب سرورها سازگاری دارد و تعداد نصب‌های بسیاری نیز داشته است. پس می‌توانید به این افزونه اعتماد کنید

بعدازاینکه این پلاگین را روی وردپرس خود نصب کردید یک قسمت به نام امنیت کامل وردپرس به پیشخوان وردپرسی شما اضافه می‌شود. تنظیمات این افزونه فارسی است و نیاز به توضیح نیست. اما در اینجا تنظیمات را به‌صورت کلی بررسی می‌کنیم. در بخش “مشخصات نسخه وردپرس” شما باید تیک گزینه پاک کردن فراداده‌ها را فعال نمایید.

همچنین در بخش “ورود کاربران” تیک گزینه اول یعنی به‌کارگیری ویژگی بازداری از ورود را بزنید. شما باید در اینجا حداکثر تلاش برای ورود را نیز روی ۱۰ قرار دهید. گزینه دیگری که باید آن را فعال کنید نمایش پیام خطای عمومی است. سپس تنظیمات را ذخیره نمایید.

بخش ورود کاربران در افزونه All In One WordPress Security
بخش ورود کاربران در افزونه All In One WordPress Security

این افزونه تنظیمات بسیار مختلفی دارد ولی با همین تنظیماتی که اکنون توضیح دادیم می‌توانید امنیت سایت خود را حداقل ۱۰ برابر کنید. به‌صورت کامل این تنظیمات در دوره آموزشی سایت برتر توضیح داده‌شده است. درواقع به دلیل مفصل بودن این مباحث شما نیاز دارید برای یادگیری اصولی و دقیق دوره‌های چندساعته را مشاهده کنید.

افزونه Google Analytics

بعدازاینکه این افزونه را روی وب‌سایت خود نصب کنید می‌توانید از قابلیت گوگل آنالیتیکس که یک سیستم آمارگیر گوگل است روی سایت خود استفاده کنید. آموزش کار با این افزونه را می‌توانید در مقاله گوگل آنالیتیکس به‌صورت کامل مطالعه کنید. در این مقاله برای شما توضیح داده‌شده است که چطور این افزونه را روی سایت خود نصب کنید و با آن کار کنید.

افزونه Akismet برای رهایی از شر کامنت‌های اسپم

اکیسمت افزونه وردپرسی است برای رهایی از شر نظراتی که توسط نرم‌افزارهای اسپمر تبلیغاتی ارسال می‌شوند و در وردپرس فارسی آن‌ها را به نام جفنگ می‌شناسیم. اگر سایت شما پر از نظرات جفنگ است می‌توانید از اکیسمت استفاده کنید. این افزونه به دلیل اهمیت بالای آن به‌صورت پیش‌فرض در وردپرس از همان ابتدا نصب است و برای استفاده تنها کافی است که آن را فعال کنید.

برچسب ها:
درج دیدگاه